Golden League: Polki pokonały Norweżki

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych sprawiła nie lada niespodziankę na towarzyskim turnieju Golden League we Francji. Biało-Czerwone w pierwszym dniu imprezy pokonały Norweżki 27:26 (13:11).

Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski (Foto: PAP)

Dla Polek udział w turnieju Golden League to poważny sprawdzian przed eliminacjami mistrzostw świata, w których zagrają z Ukrainą. Podopieczne Kima Rasmussena rywalizują we Francji z Norweżkami, Dunkami i gospodyniami turnieju. W czwartek wygrały z tymi pierwszymi, sprawiając wielką niespodziankę. Wprawdzie utytułowane Skandynawki nie grały w najsilniejszym składzie, ale było kilka gwiazd na czele z Norą Mork, Stine Oftedal czy Linn-Kristin Koren-Riegelhuth.

Mecz był bardzo zacięty, ale Polki prawie cały czas były na prowadzeniu. Na przerwę schodziły z dwubramkową zaliczką (13:11). W drugiej połowie mistrzynie Europy goniły je przez cały czas, doprowadzając nawet do remisu. Końcówka należała jednak do Polek, które prowadziły 27:25. Norweżki zdołały jeszcze zdobyć bramkę kontaktową, ale zabrakło im czasu na wyrównanie.

W piątek będzie dzień przerwy w turnieju. W sobotę Biało-Czerwone zagrają z Francuzkami, a w niedzielę z Dunkami.

Polska – Norwegia 27:26 (13:11).

Polska: Izabela Prudzienica, Anna Wysokińska – Iwona Niedźwiedź 1, Kinga Grzyb 3, Karolina Kudłacz 7, Aneta Łabuda 1, Joanna Drabik 1, Karolina Zalewska 1, Alina Wojtas 4, Monika Stachowska 1, Agnieszka Jochymek 2, Patrycja Kulwińska 1, Kinga Byzdra 5, Agata Cebula, Małgorzata Stasiak, Katarzyna Kołodziejska.

(WD).

Explore more:  Barack Obama za sterami klubu NBA? W grze są miliardy, to może być rekord

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

19 marca 2015, 19:46.