F1: Romain Grosjean prowadził rozmowy z innymi zespołami

Romain Grosjean potwierdził, że prowadził rozmowy z zespołem Ferrari w kwestii występów w stajni z Maranello w sezonie 2015. Ostatecznie, włoski team zdecydował się na zatrudnienie Sebastiana Vettela.

Romain Grosjean
Romain Grosjean (Foto: AFP)

Francuz mógł odejść z Lotusa dzięki specjalnej klauzuli związanej z osiągami bolidu stajni z Enstone, który w 2014 roku spisywał się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Ostatecznie, 28-letni zawodnik zdecydował się jednak pozostać w barwach swojego aktualnego pracodawcy, a największy wpływ na taką decyzję miał fakt, że w przyszłym roku Lotus zacznie korzystać z jednostek napędowych Mercedesa.

Grosjean przyznał jednak, że w grę wchodziło m.In. Przejście do Ferrari, ale wszystko stanęło na głowie, gdy sensacyjną decyzję podjął Vettel, który zdecydował się nieoczekiwanie opuścić ekipę Red Bulla.

– Było prowadzonych kilka rozmów o mojej przyszłości. Myślę, że rynkiem bardzo wstrząsnęła informacja, że Sebastian Vettel odchodzi z Red Bulla. To wszystkich zaskoczyło. Wciąż czekamy, aby zobaczyć, co zrobi McLaren, ale w Formule 1 mamy też inne wielkie drużyny, takie jak Ferrari i Mercedes. Dyskusje się toczyły – poinformował mistrz serii GP2 sprzed trzech lat.

28-latek po potwierdzeniu pozostania w Lotusie nie zaprząta już sobie głowy innymi teamami i skupia się wyłącznie na przyszłym sezonie, w którym do dyspozycji będzie miał samochód z rewelacyjnie prezentującym się w 2014 roku silnikiem Mercedesa.

Explore more:  Michał Kucharczyk bez klubu. Zdobył tytuł i odszedł

– Nie wiem czego się spodziewać. Więcej będzie można powiedzieć dopiero po pierwszym teście zimowym. Jeszcze na początku tego roku naprawdę myślałem, że mamy dobry samochód. Nigdy nie wiadomo, jak to będzie. Są wzloty i upadki, ale Lotus do nadal dobry zespół – dodał Grosjean.

(GP).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

2 grudnia 2014, 16:54.