F1: Pascal Wehrlein gotowy do reprezentowania Mercedesa

Pascal Wehrlein, który w ostatnią środę, podczas drugiego dnia testów na torze Catalunya miał okazję zasiąść za kierownicą bolidu Mercedesa przekonuje, że jest już gotowy na jazdę w barwach zespołu aktualnych mistrzów świata Formuły 1.

Pascal Wehrlein
Pascal Wehrlein (Foto: AFP)

Pierwotnie, samochodem stajni z Brackley miał jeździć Esteban Ocon, ale w ostatniej chwili szefostwo teamu zdecydowało się zmienić plany i zaprosić na testy właśnie Niemca, który w sezonie 2016 reprezentuje ekipę Manora. Powodem takiej decyzji, według oficjalnych informacji, była chęć sprawdzenia nowych części przygotowanych przez Srebrne Strzały przez kierowcę posiadającego doświadczenie wyścigowe.

Cała sytuacja została jednak automatycznie powiązana z ostatnimi pogłoskami dotyczącymi Nico Rosberga. Aktualny wicemistrz świata miałby pożegnać się z drużyną po zakończeniu obecnego sezonu i przenieść do Ferrari. Taki obrót spraw pozwoliłby Wehrleinowi na ewentualne zastąpienie doświadczonego rodaka w stajni z Brackley.

– Tak, jestem na to gotowy. Cały czas naciskam tak mocno, jak tylko mogę, choć jasne jest, że w tym roku nie mogę wygrać wyścigu. Nigdy nie wiadomo, co stanie się w przyszłości. W chwili obecnej, po prostu skupiam się na swojej pracy. Chcę nauczyć się jak najwięcej i uzyskiwać jak najlepsze wyniki. Inne kwestie? Nie ja o nich decyduje – powiedział 21-latek.

Niemiec przyznał jednocześnie, że nie ma pojęcia dlaczego Mercedes zdecydował się na zamianę i zrezygnował z usług Ocona powierzając swój bolid właśnie jemu. – Naprawdę nie znam przyczyny tej decyzji. Sądzę, że we wtorek nie udało im się ukończyć programu testowego i chcieli mieć doświadczonego kierowcę, dlatego zdecydowali się mnie wezwać, a ja wróciłem na tor, dopasowaliśmy fotel wyścigowy i w środę jeździliśmy wspólnie – dodał reprezentant Manora.

Explore more:  Hiszpania: remis Deportivo La Coruna, kolejny świetny mecz Wilka

– To było naprawdę świetne. Zrobiłem ponad 130 okrążeń, więc jestem naprawdę szczęśliwy. Zrealizowaliśmy cały założony program. To był dobrze spędzony czas w samochodzie. Nie ukrywam, że bardzo mi się podobało – zakończył Wehrlein.

(GP).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

19 maja 2016, 19:21.