F1: Kłopoty mistrza świata? Porsche i Red Bull zerwały negocjacje!

BILD

Nieudane negocjacje między Porsche a Red Bullem! Niemiecki producent samochodów sportowych nie będzie współpracował z zespołem mistrza świata w sezonie 2026.

Max Verstappen (Red Bull)
Max Verstappen (Red Bull) (Foto: NurPhoto / Contributor / Getty Images)
 • Więcej ciekawych historii znajdziesz w nowym serwisie Przeglądu Sportowego Onet. Sprawdź!
 • “Obie firmy wspólnie doszły do wniosku, że rozmowy nie będą kontynuowane” — poinformowało w piątek Porsche. — “Założeniem zawsze było partnerstwo na poziomie, który obejmuje nie tylko dostarczania silnika, ale także inne elementy tworzenia zespołu. Tego nie udało się zrealizować”.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Słowa szefa Red Bulla Helmuta Marko już na początku tygodnia zaprzeczały współpracy: “Nie zgodziliśmy się na warunki. Porsche nie będzie naszym udziałowcem”. Jednak osoby odpowiedzialne za Red Bulla wciąż były otwarte na dołączenie spółki zależnej od Volkswagena jako partnera silnikowego. Tego również nie udało się dokonać.

  Porsche wyjaśniło, że wejście do Formuły 1 nie jest jednak wykluczone. Wraz ze zmianami w przepisach od sezonu 2026, seria wyścigowa pozostaje “atrakcyjnym środowiskiem dla Porsche, które będzie nadal obserwować możliwości dołączenia”.

 • Zobacz również: Hamilton wystartuje we Włoszech z końca stawki.
 • Od tego momentu silniki hybrydowe będą zasilane w 100 proc. Paliwem zrównoważonym. Silnik spalinowy w jednostce powinien wnosić tylko 50 proc. Mocy, reszta musi być elektryczna. Dwa tygodnie temu Audi, spółka zależna VW, ogłosiła wejście na rynek F1 w mniej niż cztery lata.

  Explore more:  Adamek i Szpilka nie mogą doczekać się walki

  Skromność. To cecha, której Małgorzacie Leon odmówić nie można. Nie widzi się w roli królowej internetu, nie odnalazłaby się w życiu na świeczniku, realizuje się na zupełnie innym polu. Ale dziś nie jej mąż, Wilfredo, ale właśnie ona wychodzi na pierwszy plan i siada naprzeciwko Łukasza Kadziewicza. Jak wygląda życie żony najlepszego siatkarza na świecie? Ile w nim siatkówki, a ile wyzwań, związanych choćby z różnicami kulturowymi? — Ja tych różnic nie widzę na co dzień, że jest to osoba o innym kolorze skóry (…) Ja go widzę jako człowieka, jako całokształt – opowiada w podcaście “W cieniu sportu”. Zdradza, czy jej rodzina spotyka się z przejawami rasizmu, jakim językiem posługuje się w domu, ile wydała na buty w Londynie i dlaczego… Tylko tyle.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Źródło:BILD.

  BILD

  Data utworzenia:.

  9 września 2022, 16:42.