Emocje trenera

Piłka ręczna.

Na temat Bogdana Wenty niedługo będą chyba pisali rozprawy naukowe, bo to nadzwyczaj barwna postać.

25 stycznia 2010, 08:57..

| Aktualizacja 25 stycznia 2010, 08:57…

Gdy grał w polskiej lidze, dał się zapamiętać jako niepokorny zawodnik, który toczył wojny z rywalami, sędziami, a nawet fanami drużyn przeciwnych. O jego wyczynach w Hiszpanii i Niemczech, gdzie kontynuował karierę, wiemy nieco mniej, ale i tam nie należał do „grzecznych”.

Gdy objął polską reprezentację nie brakowało opinii, że tylko patrzeć, jak wybuchną rozmaite konflikty, gdyż Wenta nie ukrywał, że wymaga „żelaznej dyscypliny”. A nasi reprezentanci nieraz dawali przykłady, że nie pozwolą sobie narzucić nakazów, które im nie pasują. Okazało się jednak, że charyzma trenera zwyciężyła.

To co pokazuje jego reprezentacja przejdzie do historii polskiego sportu. Ona wygrywa lub remisuje nawet wtedy, kiedy wydaje się, że nie ma na to szans. Gra z charakterem, nawet jeżeli przegrywa. Inni zaczynają się bać Polaków i mnożą epitety: brutale, nieobliczalni, szaleńcy… Nie omijając przy tym i Bogdana Wenty. A może to przede wszystkim jego mają na myśli.

A polski trener w każdym meczu wygląda jak wulkan kipiący emocjami. Czasami zdaje się być zaślepiony w swoich reakcjach, gdy podskakuje, albo podbiega krzycząc do sędziów czy trenerów przeciwników. Nic z tych rzeczy, bo zachowuje przy tym „chłodną głowę”, odpowiednio reagując na to, co dzieje się na boisku i co robi jego drużyna. Może pomaga mu w tym Daniel Waszkiewicz? Wenta nieraz bowiem opowiada, że jak się wścieka, to do rozsądku przemawia mu zaufany i nieoceniony asystent: „Zamknij mordę, bo będą gwizdali przeciwko nam…”.

Explore more:  Polonia - Korona: Legenda Barcelony kontra debiutant

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

25 stycznia 2010, 08:57..