Berg po meczu z Lechem nie traci wiary. “Musimy mieć nadzieję na to, że uda nam się wygrać sześć następnych spotkań”

Ekstraklasa.

Chcemy wygrywać, nie myślę o tych sześciu meczach, które zostały, tylko o tym najbliższym i chcę go wygrać – powiedział Henning Berg po meczu z Lechem Poznań.

Notował Michał Głuszniewski.

9 maja 2015, 18:07..

| Aktualizacja 9 maja 2015, 20:56.

20150509CSLG0028.JPG
20150509CSLG0028.JPG (Foto: Cyfrasport)

Maciej Skorża (trener Lecha Poznań):.

W końcu udaje nam się wygrać na Łazienkowskiej. Zagraliśmy niezły mecz. W pierwszej połowie spotkanie było zamknięte, ale to my mieliśmy w niej optyczną przewagę. Żadna z drużyn nie potrafiła wykreować czystej, klarownej sytuacji.

Początek drugiej połowy był kluczowy. Motywacja w szatni okazała się skuteczna, zawodnicy od razu przeszli do ataku, zdobyli dwie bramki i mogli spokojnie kontrolować mecz. Po strzeleniu dwóch goli pozwoliliśmy Legii na przeniesie ciężaru gry pod nasze pole karne, przez stałe fragmenty zrobiło się nerwowo. Nam niewiele zabrakło do zdobycia trzeciej bramki. Zaur Sarajew bardzo dobrze się zachował i mógł zaliczyć piękne trafienie. Dziś trzy punkty zdobywa Lech, jest to zupełnie inny dzień niż ten sprzed tygodnia. W szatni było trochę nerwowo, ale wychodząc na boisko zespół był odpowiednio umotywowany, zawodnicy wiedzieli co mają robić. Myślę, że obie drużyny nie wygrają wszystkich spotkań do końca. To będzie sześć trudnych meczów dla każdego zespołu. Każde spotkanie to osobna bitwa, trzeba być do tego odpowiednio przygotowanym mentalnie. Po raz pierwszy, odkąd jest trenerem Lecha jesteśmy w sytuacji kiedy to my czujemy oddech Legii na plecach. Coraz mocniej wierzę w to, że może się nam udać w tym sezonie.

Explore more:  soccer world cup kiss

Henning Berg (trener Legii Warszawa):.

Jestem rozczarowany, że nie wygraliśmy. Nie zagraliśmy na swoim poziomie. Nie graliśmy tak dobrze jak nas na to stać. Mieliśmy trzy razy więcej szans niż Lech w tym spotkaniu. Mogliśmy zdobyć dużo więcej bramek ale to Lech był zespołem bardziej efektywnym. Muszę przyznać, że było to zacięte i wyrównanie spotkanie. Musimy mieć nadzieję na to, że uda nam się wygrać te sześć pozostałych spotkań. Nie widziałem dokładnie sytuacji z Kucharczykiem, więc nie wiem czy należała mu się żółta kartka. Więcej będę mógł powiedzieć po analizie zapisu wideo. Chcemy wygrywać, nie myślę o tych sześciu meczach, które zostały, tylko o tym najbliższym i chcę go wygrać. Sytuacja w tabeli jest niezwykle wyrównana, bardzo ciężko jest przewidzieć, co się wydarzy. Musimy skupić się na sobie i pokazać maksimum naszych możliwości.

Saganowski: W ten sposób nie obronimy mistrzostwa.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

9 maja 2015, 18:07..

Notował Michał Głuszniewski.