Artur Siódmiak kończy karierę, wielkie gwiazdy zaproszone na mecz

Akademia Piłki Ręcznej Artura Siódmiaka ma przyjemność poinformować, iż w dniu 15 grudnia 2013 roku w hali ERGO ARENA odbędzie się wielka gala piłki ręcznej: “PGNiG SUPER MECZ Polska vs Reszta Świata”, uświetniająca zakończenia kariery sportowej króla Artura.

Polska vs Reszta Świata
Polska vs Reszta Świata (Foto: Media)

Takiego wydarzenia jeszcze nie było. W meczu Polska kontra Reszta Świata czołowi zawodnicy światowej piłki ręcznej wraz z “Orłami Wenty” pożegnają Artura Siódmiaka, jednego z największych “fighterów” ostatniego dziesięciolecia w piłce ręcznej mężczyzn na świecie.

– Wszystko, co piękne w piłce ręcznej to zespół. Wynik na tablicy to sukces całego zespołu. Gdyby nie taki a nie inny skład, zgranie i atmosfera dawnej Reprezentacji Polski pod wodzą Bogdana i Daniela, nie byłoby takich sukcesów. Chciałbym tą imprezą podziękować kolegom z drużyny, bo to były najpiękniejsze chwile w mojej karierze.

W sukcesy Reprezentacji Polski i drużyn, w których występował oraz za ogromne emocje dostarczone kibicom piłki ręcznej podczas jego błyskotliwej kariery. Za jego pośrednictwem sympatycy tego sportu mogli przeżywać i z dumą oglądać doniosłe sukcesy Polaków.

Główny bohater całego wydarzenia to srebrny medalista Mistrzostw Świata 2007 i brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009, kiedy to Orły Wenty sięgały szczytów. Do historii przeszła jego akcja w meczu Polski z Norwegią o wejście do półfinału MŚ w Chorwacji, która jest wyznacznikiem ambicji, walki i pasji jaką Siódmiak emanował podczas swojej sportowej kariery.

– Zobaczymy moich przyjaciół, osoby, które wywarły wpływ na moją karierę sportową i zawodników, którzy dostarczyli niepowtarzalnych emocji na polskich i europejskich parkietach. W meczu wystąpią największe polskie gwiazdy m.In. Karol Bielecki, Sławomir Szmal, Mariusz Jurasik, Michał Jurecki, czy bracia Lijewscy. Drużynę Reprezentacji Polski poprowadzą oczywiście trenerzy Bogdan Wenta i Daniel Waszkiewicz. Naprzeciwko nich zagrają bardzo utytułowani zawodnicy zagraniczni, znani także z polskich parkietów – Uros Zorman, Ivan Cupić, Julen Aguinagalde, Marin Sego czy Ivan Nikcević, prowadzeni przez trenerów Manolo Cadenasa i Patrika Liljestranda – zapowiedział “Siudym”.

Explore more:  Ekstraklasa: tabela. Jest nowy lider! Legia dopięła swego. Zobacz tabelę

W pożegnaniu słynnego “Króla Artura” udział weźmie także liczne grono artystów i gwiazd polskiego sportu, swój udział zapowiedzieli m.In. Dariusz Michalczewski, Piotr Gruszka, Robert Korzeniowski, Kajetan Kajetanowicz, Krzysztof Skiba, Leszek Blanik, Iwona Guzowska, Radosław Majdan, Adam Korol, Piotr Świerczewski, Mariusz Czerkawski, Grzegorz Kacała czy Michał Probierz.

Meczowi będzie towarzyszyć akcja charytatywna. – Sportowcy powinni wspierać akcje zmierzające do poprawy życia potrzebującym. Mając to na względzie powołałem do życia Fundację, która pod moim szyldem prowadzi działania w ramach wyrównywania szans różnych grup społecznych. Dziś wspieramy Fundację Żyć z POMPĄ, by za rok dzięki zakupowi sprzętu do samodzielnego egzystowania chorych dzieci, móc cieszyć się sprawnością w ramach kolejnego widowiska sportowego. Tego typu działania wpisują się w zadania Fundacji, która jest pokłosiem gdańskiego projektu JetSki Race, w którym uczestniczyłem. Wyścigi skuterów wodnych, koncerty, pokazy sztucznych ogni czy sportowe aukcje charytatywne. Kontynuuję tę wartościową misję w ramach społecznej odpowiedzialności sportowych działań. Mam marzenie by za rok w Meczu Gwiazd, jakieś dziecko otoczone naszym oddziaływaniem wystąpiło na imprezie w Ergo Arenie – powiedział znakomity kołowy Orłów Wenty, Artur Siódmiak.

Impreza będzie prawdziwym świętem piłki ręcznej, rozpocznie ją derbowy mecz o mistrzostwo I ligi pomiędzy Wybrzeżem Gdańsk a KAR-DO Spójnią Gdynia, następnie w akcji zaprezentują się znane osoby, głównie z mediów, które rozegrają pokazowy mecz VIP, po którym na parkiet wyjdą bohaterowie wieczoru.

Program czasowy imprezy:.

 • 15:00- mecz o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej: Wybrzeże Gdańsk- Spójnia KAR-DO Gdynia.
 • 17:00- mecz VIP.
 • 17:50- prezentacja zespołów.
 • 18:00- mecz Polska – Reszta Świata.
 • Impreza obfitować będzie w wiele imprez towarzyszących, mecz uświetni swoim występem zespół rockowy Rev Revange, który zagra utwór przygotowany specjalnie na tę okazję dla uświetnienia bohatera wieczoru.

  Explore more:  gopher football schedule

  Na trybunach zasiądzie również wiele znanych osobistości ze świata sportu, rozrywki, polityki i biznesu.

  Zapraszamy osoby w każdym wieku i całe rodziny, obok boiska głównego przez cały czas imprezy czynne będzie PGNiG strefa kibica w której trwać będą zabawy ruchowe i konkursy dla dzieci pod okiem animatorów. Na stoisku PGNiG każdy będzie mógł spróbować swoich sił w rzutach do bramki, wziąć udział w konkursach i wygrać zestawy kibica.

  Za: informacja prasowa.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  26 listopada 2013, 14:26.