Ależ pech Dawida Kubackiego w Klingenthal! Zabrakło niewiele

Skoki narciarskie.

Za nami ostatni konkurs cyklu Letniego Grand Prix w Klingenthal! Zwycięzcą zmagań został Manuel Fettner, a drugie miejsce zajął Dawid Kubacki. Do samego końca ważyły się losy wygranej w klasyfikacji generalnej letnich zawodów, ale ostatecznie lepszy okazał się Vladimir Zografski. Bułgar, choć nie wygrał konkursu, utrzymał przewagę nad Gregorem Deschwandenem.

7 października 2023, 17:50..

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki (Foto: EXPA / newspix.pl)
 • Więcej informacji znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet.
 • W Klingenthal przyszło nam oglądać czterech reprezentantów Polski. W pierwszej serii wystartowali Kacper Juroszek, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Mogliśmy liczyć na dobre występy zwłaszcza tego ostatniego, który w najbliższym sezonie Pucharu Świata znów będzie zaliczał się do absolutnych faworytów.

  Na skoczni pojawił się również Halvor Egner Granerud, triumfator zimowej rywalizacji w minionym sezonie. Utytułowany skoczek dopiero wraca do rywalizacji, a konkurs w Klingenthal był dla niego ważnym przetarciem. Rywalizacja zapowiadała się niezwykle ekscytująco.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Dawid Kubacki drugi w Klingenthal!

  Jako pierwszy z Polaków na belce startowej pojawił się Kacper Juroszek, który osiągnął jedynie 110 m. To zdecydowanie rozczarowujący rezultat, bo w nieco mniej “elitarnej” stawce Polak mógł pokusić się o lepszy rezultat. Szybko okazało się, że Juroszka zabraknie w drugiej serii konkursowej.

  Do najlepszej trzydziestki nie awansował też Aleksander Zniszczoł, któremu udało się przeskoczyć młodszego kolegę z kadry o jedynie cztery metry. Nie zawiedli natomiast ci, którzy od lat stanowią o sile polskiej kadry. Piotr Żyła wylądował na 124. Metrze, a prawdziwą klasę pokazał Dawid Kubacki. 138,5 m dało mu pierwsze miejsce po pierwszej serii. Skład podium uzupełnili Manuel Fettner i Daniel Tschofenig.

  Explore more:  Roger: Dla Smudy będę walczakiem
 • Zobacz także: Polacy nie dali nadziei. Dawidowi Kubackiemu sporo zabrakło.
 • Piotr Żyła poprawił swoją odległość w drugiej serii przy nieco lepszych warunkach. 132 m nie mogło jednak dać mu prowadzenia ze względu na odjęte punkty. Swoją pozycję utrzymał Vladimir Zografski, co oznaczało, że Bułgar zapewnił sobie triumf w Letnim Grand Prix.

  W końcówce prawdziwą petardę odpalił Manuel Fettner, który rzutem na taśmę wyprzedził Dawida Kubackiego. Polak uzyskał 136,5 pkt, w związku z czym to Austriak wygrał ostatni konkurs Letniego Grand Prix w tym sezonie.

  Wyniki Polaków w drugiej serii konkursu w Klingenthal:.

 • Dawid Kubacki – 278,7 pkt, 2. Miejsce.
 • Piotr Żyła – 244,2 pkt, 16. Miejsce.
 • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Źródło:Przegląd Sportowy Onet.

  Autor:PB.

  Data utworzenia:.

  7 października 2023, 17:50..