Adrian Zieliński: zawiodłem, to był prztyczek w nos

– Bardzo żałuję, że zawiodłem kibiców. Taki jednak jest sport. Raz się jest na szczycie, a raz się z niego spada. Zawiodłem, bo nie zdobyłem medalu. Może dla mnie to taki prztyczek w nos – powiedział Adrian Zieliński, który przed rokiem został mistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 85 kilogramów, a w tym na mistrzostwach świata we Wrocławiu był czwarty.

25 października 2013, 20:05..

Adrian Zieliński
Adrian Zieliński (Foto: Radek Pietruszka / PAP)

Do Wrocławia przyjeżdżał pan z zupełni innym zamiarem. Skończyło się tylko na czwartym miejscu.

– Przed mistrzostwami świata liczyłem na to, że wywalczę jakikolwiek medal. Niestety przegrałem go zaledwie o kilogram. Bardzo żałuję, że zawiodłem kibiców. Taki jednak jest sport. Raz się jest na szczycie, a raz się z niego spada. Zawiodłem, bo nie zdobyłem medalu. Może dla mnie to taki prztyczek w nos.

Dla pana to było pożegnania z kategorią do 85 kilogramów. Przed zawodami mówił pan, że będzie się chciał godnie z nią pożegnać.

– Przeszkodziły mi jednak w tym kontuzje, które znacznie skróciły okres przygotowań. W marcu przeszedłem operację mięśnia czworogłowego uda. A do tego momentu zanosiło się, że będę mógł uzyskiwać w dwuboju nawet 400 kilogramów. Poza tym cały czas borykałem się z bólem kolana, który nasilał się na treningach. Do tego doszły problemy z wagą. Tym razem bardzo ciężko było mi ją zbić. Właściwie przez dwa ostatnie dni nic nie jadłem.

Explore more:  Balotelli imprezuje i pali. Znów podpadł Manciniemu!

W rwaniu jednak spisywał się pan znakomicie.

– Rzeczywiście. Czułem się w nim rewelacyjnie, ale w podrzucie czegoś zabrakło. Może właśnie tego, że w ostatnich godzinach musiał intensywnie zbijać wagę. Męczyłem się straszliwie i może dlatego zabrakło mi tych sił.

W podrzucie zaś ujął nas pan wspaniałą walką do końca. Trzeba przyznać, że prawdziwy z pana wojownik.

– Rzeczywiście walczyłem do końca i to na pewno jest pozytyw tych zawodów. Przy drugim podejściu do 204 kilogramów w ogóle nie miałem sił w nogach. Podczas trzeciego na 205 kg czułem się już jednak znakomicie. Gdybym miał wówczas na sztandze nawet 215 kg, to pewnie bym to podniósł. Taka zrobiła się lekka. Po prostu trafiłem w punkt. W dwóch poprzednich podejściach, po zarzucie, nie miałem już sił w nogach. Do tego sztanga powodowała, że byłem zamroczony. Zresztą ten problem pojawiał się wielokrotnie w tym roku na treningach. Może po prostu jakiś mięsień uciska mi na żyłę.

Tak naprawdę dla pana to taka pierwsza poważna porażka w karierze. Był pan na nią gotowy?

– Na takie sytuacje trzeba być zawsze przygotowanym. To jest tylko sport. Najgorsze jest to, że do tej imprezy przygotowujemy się cały rok, by spędzić na pomoście sześć minut.

A jak widzi pan swoje szanse w kategorii do 94 kilogramów?

– Dobrze, ale o tym porozmawiamy za dziesięć kilogramów (śmiech). Bardzo ciężko pracuję, ale wiem, że w tej wyższej kategorii trzeba będzie pracować jeszcze ciężej. Trochę więcej muszę chyba wykonywać tych technicznych ćwiczeń na treningach. Na pewno będę musiał bardziej skupić się na podrzucie, bo nie od dziś wiadomo, że moją koronną konkurencją jest rwanie. Na pewno nie powiedziałem ostatniego słowa. Tak już jest ze mną, że im więcej ważę, tym jestem lepszy. Dlatego, jeżeli zrealizuję wszystkie plany treningowe, to będzie dobrze w tej kategorii.

Explore more:  batistuta soccer

We Wrocławiu – wysłuchał Tomasz Kalemba, Eurosport.Onet.Pl.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

25 października 2013, 20:05..

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.