Adamek i Szpilka nie mogą doczekać się walki

Nie skoczyli sobie do gardeł, raczej okazali szacunek. Obaj pięściarze czekają na 8 listopada.

8 września 2014, 20:15..

| Aktualizacja 8 września 2014, 20:31.

Tomasz Adamek
Tomasz Adamek (Foto: newspix.pl)

Niech to się wreszcie zacznie – powtarzał w ostatnich tygodniach Artur Szpilka. Chodziło mu o spotkanie z Tomaszem Adamkiem. Dwaj polscy pięściarze wagi ciężkiej, młody z ambicjami i stary mistrz, wreszcie stanęli wczoraj oko w oko. W poniedziałek w Warszawie najpierw siedli za jednym stołem, a później pozowali do zdjęć. Można rozpocząć odliczanie do walki zaplanowanej na 8 listopada w hali w Krakowie.

Robią swoje.

Podczas poniedziałkowej prezentacji pięściarze byli dla siebie mili. Żadnych prowokacji i brudnych gierek. Adamek nigdy ich zresztą nie stosował, choć jeszcze przed konferencją wyraźnie mówił, co myśli o wyniku walki. Szpilce w przeszłości zdarzały się wyskoki, ale nie tym razem. Pełna kultura. A nawet gdyby, Adamek był przygotowany. – Na ulicy zawsze byłem dobry, myślę, że ciągle dużo mi tego zostało. A boks? Zobaczymy, nigdy dużo nie gadam, bo nie warto. Plany realizuję w ringu – mówił Tomek, a przysłuchiwał mu się trener Roger Bloodworth, który przyleciał do Polski specjalnie, by przygotowywać Adamka w Gilowicach. – Szpilka to ciekawy chłopak, oglądałem jego walki. Jest twardy i agresywny, ale my robimy swoje – spokojnie opowiadał amerykański szkoleniowiec. Adamek i Szpilka wracają do ringu po porażkach, odpowiednio z Wiaczesławem Głazkowem oraz Bryantem Jenningsem, ale ich starcie i tak budzi ogromne zainteresowanie.

Artur Szpilka: “Adamek to mistrz, nie porównujmy go z Zimnochem”.

Explore more:  U-18: Polacy wygrali z Macedonią

Więcej filmów obejrzysz w naszej specjalnej sekcji wideo!

Trudne negocjacje.

– Mam szacunek dla Tomka za serce do walki i charakter. Czuję się jednak pewny siebie. Nie ma co gadać, Adamek przekona się w ringu o mojej sile – odpowiedział Szpilka. Spotkają się w 10-rundowym starciu, którego stawką ma być pas IBF International.

Dopięto już szczegóły umów obydwu pięściarzy oraz wynajęcia hali w Krakowie. To będzie trzecia gala z cyklu Polsat Boxing Night. – Negocjacje były trudne, trudniejsze niż przy okazji poprzednich gal – powiedział szef sportu w Polsacie Marian Kmita. Gaże obydwu zawodników nie będą wyższe niż przy okazji walki Adamek – Andrzej Gołota. – Ta dwójka kosztowała najwięcej zdrowia, choć pewnie rzeczywiście nie pieniędzy – mówił Kmita, który przyznał, że gala będzie pokazywana w systemie PPV. Ceny na razie nie podano, ale prawdopodobnie będzie to około 40 zł. W sprzedaży są też bilety w cenie od 75 zł do 5 tys zł.

Starcie Adamka ze Szpilką będzie największym wydarzeniem wieczoru. W historii imprez Polsat Boxing Night do ringu wchodzili już wcześniej Adamek z Gołotą i Gołota z Saletą. – Chcemy iść w tym kierunku – mówił Kmita i przyznał, że ma ambicje, aby gala PBN odbywała się cyklicznie, najlepiej co roku. Pytanie czy nadal w formule walk polsko-polskich? – Fajnie byłoby konfrontować najlepszych pięściarzy w danych kategoriach, choć to może się nie udać. Możliwe więc, że to będą mecze Polska – Anglia, USA albo Niemcy? – Mówił Kmita. W Krakowie po raz pierwszy dojdzie do pojedynku Adamka ze Szpilką, ale niewykluczone, że będą kolejne. – Myślimy o tym. Jeśli wszystko dobrze się potoczy, rewanż byłby tylko naturalną konsekwencją – zapowiedział Kmita.

Explore more:  Andrea Petagna nowym piłkarzem SSC Napoli | Włochy

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

8 września 2014, 20:15..

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.