Adam Nawałka tłumaczył się z porażki. “Nie chcę przeżywać czegoś takiego ponownie”

Nie mamy rozgrywającego na światowym poziomie. Taki ktoś jest przydatny w każdej drużynie, my musimy szukać innych rozwiązań. Widzieliśmy, co się działo i nie ma co ściemniać – to było bardzo złe spotkanie. Jest to dla nas duża doza złego bodźca, a to spowoduje, że do pracy podejdziemy z jeszcze większą determinacją. To trener odpowiada za wynik, za to, że tak wyglądała gra. Przed nami jeszcze sporo eksperymentów, jeśli chodzi o skład – powiedział po meczu ze Słowacją (0:2) Adam Nawałka, który zadebiutował w roli selekcjonera polskiej kadry.

Adam Nawałka
Adam Nawałka (Foto: PAP)

Kto nie zdał tego pierwszego egzaminu?

Przede wszystkim to zawodnicy jako pierwsi poznają moją analizę meczu. Czeka mnie bardzo długa noc, bo już jutro o 11 chcę przedstawić piłkarzom, co było złe, by szybko zacząć przygotowania do meczu z Irlandią. Próby ze składem będziemy prowadzić do maja. Później trzeba mieć już gotowy zespół do walki o Euro 2016.

Czy jest szansa na inne zestawienie linii obrony?

Zawsze trzeba brać pod uwagę różne warianty. To dyspozycja będzie decydowała o tym, kto gra. Mam zamiar dać też szansę zawodnikom, którzy wcześniej grali. Aby zawodnik młody zdobył doświadczenie, zespół musi zapłacić wysoką cenę. Nigdy nie bałem się stawiać na młodych, tylko dając im szansę, możemy spowodować ich rozwój.

Explore more:  Żużel: Adrian Cyfer dzieli się wrażeniami z pierwszego w tym roku treningu na torze w Ostrowie

Spodziewał się pan takiego koszmar w debiucie?

Byliśmy pełni optymizmu przed tym spotkaniem, ale moim zadaniem jest to, by teraz zawodnicy nie spuścili głów. Wiedziałem, że będą trudne momenty w mojej pracy. I z pewnością się nie poddam.

Da się cokolwiek zmienić do wtorku, gdy zagramy z Irlandią?

Nie ma co bujać w obłokach, te pierwsze mecze są bardzo trudne. Swoją szansę dostaną też inni zawodnicy, a dzisiejszy mecz ze Słowacją obudzi w nich jeszcze większą determinację. Nie chcę przeżywać czegoś takiego ponownie i zrobimy wszystko, by jak najszybciej poprawić grę tej drużyny.

Z Wrocławia – Przemysław Langier, Eurosport.Onet.Pl.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

15 listopada 2013, 22:55.