14. Festiwal Biegowy już od 8 do 10 września w Piwnicznej-Zdroju

Lekkoatletyka.

Materiał promocyjny Festiwal Biegowy.

Przed nami wielkie święto biegowe. Od 8 do 10 września w Piwnicznej-Zdroju odbędzie się 14. Festiwal Biegowy. Trzy dni pełne atrakcji nie tylko dla sportowców, bo wyjątkowy charakter wydarzenia przyciąga na trasy całe rodziny. Tam każdy znajdzie coś dla siebie.

Festiwal Biegowy
Festiwal Biegowy (Foto: Dominika Rakszewska / Festiwal Biegowy)
 • Więcej informacji znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet.
 • NIE TYLKO BIEGI

  Podczas Festiwalu Biegowego między 8 a 10 września 2023 r. Sportowcy będą rywalizowali na 22 dystansach biegowych i 2 trasach nordic walking. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno osoby lubiące biegi na 1 km czy 5 km, jak i te, specjalizujące się w długich dystansach — 10, 61 czy 100 km.

  Podczas imprezy odbywają się wydarzenia towarzyszące: Festiwal Lachów i Górali oraz Festiwal Smaku. Szczególnym obszarem pozostaje Strefa Dzieci, które z zasady nie mogą się nudzić, gdy rodzice pokonują kilometry tras.

  Miasteczko Biegowe jest położone na 7-hektarowym terenie w zakolu Popradu. To tutaj startują i mają metę niemal wszystkie biegi. W kilku dużych namiotach znajduje się m.In. Strefa EXPO, biuro zawodów czy też wydzielona strefa dla zawodników startujących w Iron Run. Ponadto są jeszcze Strefy: Chillout, Dziecka i Rowerowa.

  W piątek, 8 września czeka nas Mila, Bieg na 15 km, Bieg w Krawacie (600 m!), Bieg Lachów i Górali oraz Bieg Nocny na 7 km.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Sobota to: Bieg 7 Dolin na 100 km ze statusem PZLA Mistrzostw Polski masters, Bieg 7 Dolin na 61 km, Bieg 7 Dolin na 36 km, Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking, Bieg Kobiet, Sądecka Dycha, także ze statusem PZLA Mistrzostw Polski masters, Bieg Dzieci, Bieg Młodzieży i Kibiców, Bieg Przebierańców, Bieg na 3 km, a także Nocny Bieg Rodzinny na 5 km.

  Explore more:  fantasypros football

  W niedzielę zawodnicy wyruszą na trasę Koral Maratonu, Biegu Górskiego na 23 km, Półmaratonu śladami św. Kingi (PZLA Mistrzostw Polski masters) i Biegu Górskiego na 11 km, Biegu na Górę Kicarz, Mistrzostw Polski w HILL Nordic Walking, Biegu Dzieci oraz Biegu na 1 km.

  Wyjątkową konkurencją jest Iron Run. W ciągu trzech dni etapówki, zawodnicy przebiegną ponad 100 km. Do rywalizacji stają w Biegu na 15 km, Mili, Biegu Nocnym na 7 km, Ultramaratonie na 61 km, Biegu na 3 km, Biegu Nocnym na 5 km, Koral Maratonie, Biegu na Górę Kicarz oraz Biegu na 1 km.

  Lokalne atrakcje podczas Festiwalu Biegowego
  Lokalne atrakcje podczas Festiwalu Biegowego (Foto: Tomasz Szwajkowski / Festiwal Biegowy)

  Jeden z uczestników Festiwalu Biegowego wyjedzie z Piwnicznej nowiutkim samochodem ufundowanym przez firmę Koral — do wygrania jest Toyota Aygo X. W losowaniu, jakie odbywa się w ostatni dzień Festiwalu, biorą udział ci wszyscy biegacze, którzy ukończą choć jedną konkurencję na dystansie 10 km bądź większym.

  Znane atrakcje biegowe pozostają niezmiennie osią wydarzeń w Piwnicznej– Zdroju i okolicach, ale od lat ambitna i rekreacyjna rywalizacja sportowa uzupełniana jest przez imprezy towarzyszące, których zadaniem jest dopełnienie pobytu w taki sposób, by każdy miał dodatkową satysfakcję.

  Dlatego scenę festiwalową zajmują przez trzy dni zespoły biorące udział w Festiwalu Lachów i Górali, dlatego obok sceny stają dziesiątki stoisk kół gospodyń wiejskich z regionalnymi przysmakami, co dość zasadnie można określić jako Festiwal Smaków.

  Szczególnym obszarem pozostaje Strefa Dzieci, które z zasady nie mogą się nudzić, gdy rodzice pokonują kilometry tras. W tej strefie można będzie wymalować twarz albo wymalować kartki papieru wedle wyobraźni. Jak latorośl lubi gry planszowe, to je dostanie, jak będzie chciała poczytać – też zostanie obsłużona, posłucha bajek również wtedy, gdy czytać nie potrafi.

  Dodatkowych argumentów za przyjazdem rodzinnym można poszukać również obok Miasteczka Biegowego. Wycieczki rowerowe, kajakowe i pontonowe, dziesięciokilometrowy spływ Popradem z Piwnicznej do Rytra, wyprawa ciuchcią drogową do Łomnicy, wycieczka do Pijalni Artystycznej, do parku i na place zabaw w okolicy to też powody, by tam być i dobrze się bawić.

  Explore more:  Przegląd Sportowy w pakiecie Onet Premium

  Festiwalowi Biegowemu towarzyszy też wiele innych imprez. Szczególnie barwny i kolorowy jest Festiwal Lachów i Górali, w którym co razu biorą udział dziesiątki zespołów regionalnych. Wszystkie kapele prezentują swój folklor, sprawiając, że oprócz uczestnictwa w biegach mamy też możliwość posłuchania ludowej muzyki. To dla wielu ogromna frajda!

  Jeśli mowa o folklorze, to nie może zabraknąć też smaków regionalnej kuchni. I znów panie z Kół Gospodyń Wiejskich będą mogły w trakcie Festiwalu Smaków zaprezentować swoje fantastyczne, przekazywane z pokolenia na pokolenie umiejętności. Smaków będzie mnóstwo, więc na pewno będzie co zjeść.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Materiał promocyjny Festiwal Biegowy.

  Data utworzenia:.

  22 sierpnia 2023, 18:46.